Skontaktuj się z nami!

Masz pytania? Zadzwoń pod telefon:

+48 503 840 228

     

SolidGarage - Serwis samochodów Ford
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 228

e-Mail:
serwis@solidgarage.pl

Oferta dla Klientów indywidualnych i Firm

Opis wszystkich etapów usługi serwisowej

 

Blog - Lista tematów

Na naszym blogu znajdziesz przydatne porady eksploatacyjne, informacje o nowych ofertach, materiały multimedialne z napraw, oraz rozmaite tematy wokół motoryzacyjne, które poszerzą Twoją wiedzę na temat samochodów marki Ford.

My tym po prostu żyjemy – słów kilka o naszej firmowej Fieście.Eh, trudno nam się oderwać od czterech kółek nawet po godzinach. Przygodę z motoryzacją rozpoczynaliśmy z od KJS-ów. Teraz znowu do tego wracamy. Oto nasza firmowa Fiesta, która nie tylko nam nie pozwala spać, ale także naszym żonom... ;-)

Wprowadziliśmy nowy standard w naszych usługach. Testy na hamowni pozwalają nam nie tylko precyzyjniej zweryfikować przyczynę usterki, ale też przedstawić Ci potwierdzenie jej usunięcia. Przeczytaj o przykładach napraw, gdzie taka weryfikacja jest ważna.

Czynnie zaangażowaliśmy się w zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 27 Finału. Zaprezentowaliśmy nasze umiejętności podczas pokazu jazdy sportowej firmową Fiestą ST, świeżo po naszym tuningu.

Samochody z napędem hybrydowym czy elektrycznym na dobre zagościły na naszych drogach a ich widok nie wzbudza już w zasadzie żadnych emocji. Każdy z wiodących producentów stara się mieć przynajmniej jeden model z takim napędem.

Dziwi, że nie każdy Ford Mondeo MK5 został wyposażony fabrycznie w to przydatne rozwiązanie, jakim jest czujnik poziomu płynu spryskiwacza. Jeśli czujesz, że brakuje go w Twoim egzemplarzu Mondeo, mamy dla Ciebie skuteczne rozwiązanie.

Ostatnio trafił do nas wytwór radzieckiej myśli technicznej, ciągnik Władimiriec T25 (Владимирец). Przyprowadził go nasz sąsiad z prośbą o zajrzenie pod pokrywę silnika. Nie mogliśmy odmówić, bo w takich sytuacjach po prostu się nie odmawia.

Najczęstsze awarie zawieszenia w Fordach naszych Klientów.Mowa oczywiście o zawieszeniu i niestety wciąż błędnym przekonaniu wśród wielu kierowców, że tak właśnie jest. Otóż nic bardziej mylnego! Obejrzyj przypadki uszkodzeń, które nie muszą dawać wyraźnych objawów.

Silnik benzynowy o pojemności 1,6l oznaczony jako ZETEK-S trafił pod maskę Focusa pierwszej generacji w 1998 roku. Okazał się na tyle dobrą konstrukcją, że z różnymi zmianami i modyfikacjami przetrwał aż do trzeciej odsłony popularnego Forda.

Podczas fali mrozów, jakie występowały na początku stycznia, mieliśmy ręce pełne pracy. Jak co roku przy takich temperaturach problemy z uruchomieniem silników mieli właściciele Fordów, głównie tych wyposażonych w silniki wysokoprężne (diesla).

To, z jakim zainteresowaniem spotyka się nasza oferta serwisowa dla właścicieli Fordów, niezmiernie nas cieszy i daje ogromną motywację. Mamy powody, żeby śmielej snuć plany dalszego rozwoju, na którym nam bardzo zależy.

Samochód, który trafił do naszego serwisu to Ford Mondeo 2.0 Eco Boost. Objawy to brak mocy przy wyższych prędkościach, powyżej 100km/h. Silnik zachowuje się jak wolnossący a nie turbo doładowany. Sprawdź, jak zakończyła się naprawa?

Przeczytaj artykuł i obejrzyj zędjcia na temat awarii automatycznej skrzyni biegów PowerShift w samochodzie jednego z Klientów naszego serwisu. Dowiedz się, jakie możliwości wymiany podzespołu oferujemy w prezentowanym przypadku. Zapraszamy do lektury.

Obejrzyj wynik testów na hamowni, które przeprowadzono po chip tuningu wykonanym w naszym serwisie samochodowym. Zapoznaj się z opinią, którą podzielił się z nami nasz Klient po miesiącu użytkowania Forda Focusa z silnikiem o zwiększonej mocy do prawie 130KM.

W Fordzie Fiesta siódmej generacji bez większego problemu można włączyć nieaktywny w uboższych wersjach komputer pokładowy. W ten sposób użytkownik otrzymuje kilka dodatkowych i przydatnych funkcji. Przeczytaj więcej na ten temat i zobacz film z efektem programowania.

Powodem naszej ingerencji był wyciek oleju na łączeniu silnika i skrzyni biegów PowerShift. Aby ustalić, co jest jego przyczyną, zdemontowaliśmy cały podzespół. Po tym szybko się okazało, że olej wycieka spod pokrywy sprzęgieł, standardowo zintegrowanej z uszczelniaczem.

Współczesne auta są naszpikowane elektroniką, dlatego nawet pozornie nieskomplikowana czynność, jaką jest montaż haka holowniczego, wymaga zarówno wprawy, jak i wiedzy, jak zaprogramować odpowiedni moduł elektroniczny, by późniejsze użytkowanie podzespołu nie sprawiało kłopotów.

Zwróciliśmy na siebie uwagę redaktora czasopisma Auto Świat, Adama Włodarza. Udzieliliśmy mu obszernego wywiadu na temat Forda S-Max. W ten sposób mogliśmy za pośrednictwem jego artykułu podzielić się z czytelnikami w całej Polsce wartościową opinią o tym modelu auta.

Jeśli w układzie jest niewiele czynnika, a chłodzenie jest mało wydajne, wówczas oprócz rutynowego serwisu, poddajemy elementy klimatyzacji w Fordach oględzinom pod kątem wycieków. Jest to procedura, która pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych kosztów wynikających z nieszczelności.

Takie rzeczy się zdarzają. Przyjeżdżają do nas Klienci z daleka – nawet bardzo daleka – którzy po raz trzeci lub piąty nie mogą wyeliminować awarii samochodu w swojej okolicy. W końcu bliscy rezygnacji trafiają do Solid Garage. Właśnie taki przypadek chcemy szerzej opisać.

Zwykle wystąpienie usterki separatora w silniku 2,5 Turbo oznacza dla właściciela Forda znaczny wydatek. Okazuje się jednak, że wcale nie musi być on aż tak wysoki, przy tak samo skutecznym efekcie naprawy. Przeczytaj, jak to robimy w naszym serwisie i obejrzyj film z naprawy.

1_Slider

Programowanie komputerów Ford - Lista tematów

Poznaj zakres naszej oferty programowania funkcji w samochodach marki Ford. Dowiedz się, jak bez ingerencji mechanicznej podniesiemy komfort użytkowy Twojego samochodu.

Czytaj

Na naszym blogu znajdziesz przydatne porady eksploatacyjne, informacje o nowych ofertach, materiały multimedialne z napraw, oraz rozmaite tematy wokół motoryzacyjne, które mogą Cię zainteresować.

Czytaj

Zobacz listę usług naszego warsztatu mechanicznego, skierowanych do właścicieli samochodów osobowych i dostawczych marki Ford.

Czytaj

O nas - SolidGarage niezależny serwis FordPoznaj bliżej nasz warsztat i dowiedz się, dlaczego właśnie nam warto powierzyć naprawę Twojego samochodu?

Czytaj

SolidGarage to nie tylko usługi z zakresu napraw mechanicznych, elektrycznych, diagnostyki i tuningu, oraz  doradztwa serwisowego. Poznaj wszystkie mocne strony naszej oferty.

Czytaj