Skontaktuj się z nami!

Masz pytania? Zadzwoń pod telefon:

+48 503 840 228

     

SolidGarage - Serwis samochodów Ford
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 228

e-Mail:
serwis@solidgarage.pl

Oferta dla Klientów indywidualnych i Firm

Opis wszystkich etapów usługi serwisowej

 

My tym po prostu żyjemy – słów kilka o naszej firmowej Fieście

My tym po prostu żyjemy – słów kilka o naszej firmowej Fieście.Eh, trudno nam się oderwać od czterech kółek nawet po godzinach. Przygodę z motoryzacją rozpoczynaliśmy z od KJS-ów. Teraz znowu do tego wracamy. Oto nasza firmowa Fiesta, która nie tylko nam nie pozwala spać, ale także naszym żonom... ;-)

Skąd się wzięła Fiesta w SolidGarage? To proste, chcemy realizować swoją pasję. Ze sportem samochodowym jesteśmy związani od początku. Pierwsze szlify nauki naprawiania silników, czy aut w ogóle, wzięły się z naszych startów w amatorskich rajdach. Później z racji różnych obowiązków nie było czasu na kontynuowanie tej pasji – ewentualnie tylko w roli kibiców na różnej rangi i różnej kategorii zawodach sportowych. Oczywiście chcieliśmy wrócić do wyścigów i oto jest – Ford Fiesta poddany przez nas po godzinach pierwszym przeróbkom.

Fiesta 2010 ST 120 KM.
Nasz egzemplarz to rocznik 2010 o mocy 120 KM.

Widok z przodu.
Samochód nie został poddany zewnętrznym modyfikacjom, poza oklejeniem "barwami firmowymi".

Widok z boku.
Nasze auto zostało sprowadzone do Polski ze Szwajcarii. Choć Ford Fiesta jest popularny u nas w kraju, to zakup takiej wersji (z pakietem stylizacyjnym ST), i to w dobrym stanie technicznym, wcale nie jest taki prosty. Tym bardziej, że jako mechanicy, podczas poszukiwań auta zastosowaliśmy surowe kryteria oceny. W końcu sami prowadzimy usługę przeglądów przedzakupowych.

Co dotychczas zmieniliśmy w prezentowanej Fieście

Na chwilę obecną nie zdążyliśmy wykonać jeszcze jakichś milowych modyfikacji. Kupiliśmy całkowicie seryjny egzemplarz, bo nie chcieliśmy iść na łatwiznę. Można oczywiście kupić samochód przygotowany, ale jesteśmy mechanikami i nie lubimy chodzić na skróty. Poza tym satysfakcję daje nam sama praca – pomimo, że też jest związana z samochodem, to jest to inny rodzaj czynności, które wykonuje się inaczej niż przy usługach serwisowych. No i oczywiście to pozwala nam się oderwać od tego, co robimy na co dzień.

Wymiana foteli seryjnych na sportowe.
Nasze modyfikacje rozpoczęliśmy od zakupu sportowych foteli, które nie tylko podnoszą bezpieczeństwo, ale także dzięki lepszemu trzymaniu pasażerów, ułatwiają lepsze wyczuwanie zachowywania się samochodu podczas jazdy sportowej.

Demontarz obudowy drążka zmiany biegów.
Usunęliśmy oczywiście wszystkie elementy, bez których można się obyć podczas jazdy sportowej. Dotyczy to na przykład zabudowy mechanizmu drążka zmiany biegów; ale nie tylko, bo zdjęliśmy też obudowę kolumny kierowniczej. Fabryczny zestaw audio także nie jest potrzebny, co widać na załączonym zdjęciu.

Przygotowania Forda Fiesty do KJS-ów.
Należało również usunąć w
ykończenia wewnętrzne drzwi i bagażnika. Zdemontowaliśmy też tylną kanapę. Na zdjęciu widać też worek do przechowywania kasków ochronnych kierowcy i pilota.

Zdemontowana podsufitka.
Zdemontowana podsufitka. Wkrótce w kabinie powstanie stelaż zabezpieczający przed bardzo niebezpiecznymi skutkami dachowania, czyli tzw. "klatka".

Nasze modyfikacje doraźnie nie dotyczyły silnika. Dlatego świadomie wybraliśmy taką wersję Fiesty, która daje realne szanse na osiąganie dobrych rezultatów w swojej klasie. Przy dzisiejszym "wyścigu zbrojeń" nawet w amatorskim sporcie samochodowym, ma to niebagatelne znaczenie.  Po za tym jak mówi stara rajdowa szkoła, nie moc silnika jest najważniejsza. Wręcz przeciwnie - jest to element, który modyfikacjom należy poddawać jako ostatni...

Oczywiście nigdy nie wykluczamy takiej możliwości. Natomiast jeśli wprowadzimy kolejne udoskonalenia, na pewno chętnie się nimi z Tobą podzielimy w kolejnym artykule.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

  • Jesteś zainteresowany usługą serwisową w Twoim samochodzie?
  • Chciałbyś dowiedzieć się więcej na jej temat?
  • Zadzwoń do nas lub napisz e-mail.
  • Udzielimy Ci odpowiedzi od ręki lub w najkrótszym możliwym czasie.

Uwaga! Wszelkie informacje o szczegółach napraw oraz częściach zamiennych uzyskasz od naszego doradcy serwisowego Barbary Reja pod numerem telefonu: +48 503 840 228. Przed kontaktem przygotuj numer VIN swojego Forda.

Zapytaj nas o usługi:

   

Specjalizacja:

  • mechanika samochodowa
  • elektryka  samochodowa
  • programowanie komputerów
 

Specjalizacja:

  • wulkanizacja
  • serwis klimatyzacjiGodziny pracy:
pn-pt. 8:00 - 18:00

Adres e-mail:
serwis@solidgarage.pl

Grzegorz Zarzycki
+48 502 472 028
g.zarzycki@solidgarage.pl


Jarosław Ożóg
+48 509 642 122
j.ozog@solidgarage.pl

1_Slider

Programowanie komputerów Ford - Lista tematów

Poznaj zakres naszej oferty programowania funkcji w samochodach marki Ford. Dowiedz się, jak bez ingerencji mechanicznej podniesiemy komfort użytkowy Twojego samochodu.

Czytaj

Na naszym blogu znajdziesz przydatne porady eksploatacyjne, informacje o nowych ofertach, materiały multimedialne z napraw, oraz rozmaite tematy wokół motoryzacyjne, które mogą Cię zainteresować.

Czytaj

Zobacz listę usług naszego warsztatu mechanicznego, skierowanych do właścicieli samochodów osobowych i dostawczych marki Ford.

Czytaj

O nas - SolidGarage niezależny serwis FordPoznaj bliżej nasz warsztat i dowiedz się, dlaczego właśnie nam warto powierzyć naprawę Twojego samochodu?

Czytaj

SolidGarage to nie tylko usługi z zakresu napraw mechanicznych, elektrycznych, diagnostyki i tuningu, oraz  doradztwa serwisowego. Poznaj wszystkie mocne strony naszej oferty.

Czytaj