Skontaktuj się z nami!

Masz pytania? Zadzwoń pod telefon:

+48 503 840 228

     

SolidGarage - Serwis samochodów Ford
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 228

e-Mail:
serwis@solidgarage.pl

Oferta dla Klientów indywidualnych i Firm

Opis wszystkich etapów usługi serwisowej

 

Weryfikujemy nasze naprawy przy pomocy hamowni

Wprowadziliśmy nowy standard w naszych usługach. Testy na hamowni pozwalają nam nie tylko precyzyjniej zweryfikować przyczynę usterki, ale też przedstawić Ci potwierdzenie jej usunięcia. Przeczytaj o przykładach napraw, gdzie taka weryfikacja jest ważna.

Najlepiej jeśli posłużymy się przykładem. Dla wielu dzisiejszych użytkowników samochodów, dotyczy to również właścicieli Fordów z wyżyłowanymi silnikami pod względem mocy i ekonomiki spalania, dynamiczna jazda ma zasadnicze znaczenie. 

Ciekawy przypadek Mondeo

Ostatnio pojawił się w naszym serwisie Klient z Fordem Mondeo z 2012 roku, z dwulitrowym silnikiem Diesla. Zlecił nam weryfikację osiągów auta, bo miał wątpliwości, czy regeneracja turbosprężarki w innym serwisie została prawidłowo wykonana. Powodem było subiektywne odczucie spadku mocy samochodu. Nasza jazda testowa z Klientem nie wykazała odstępstw, wręcz przeciwnie – naszym zdaniem auto jechało dynamiczniej niż powinno. Mimo to po jeździe testowej Mondeo zostało w naszym serwisie do dalszej weryfikacji.

Sprawdzanie turbosprężarki wykonaliśmy na podnośniku. Zbadaliśmy to, czy nie ma przedmuchów, nieszczelności, i czy wszystko jest prawidłowo zmontowane. Okazało się, że bez wątpliwości wszystko jest w porządku. Jazda testowa z komputerem, której celem był pomiar parametrów w czasie rzeczywistym, też nie wykazała żadnych odstępstw. Zatem postanowiliśmy sprawdzić parametry samochodu przy pomocy hamowni.

No i co się okazało..?

Nasze przypuszczenia, że samochód jedzie „lepiej niż seria”, okazały się słuszne. Po bliższym przyjrzeniu się wynikom testu zauważyliśmy, że samochód był wcześniej „chipowany” (elektroniczne zwiększenie mocy), o czym nas Klient nie poinformował. Wykaz mocy i momentu obrotowego wyszedł świetnie, bez żadnych spadków. Oczywiście poinformowaliśmy Klienta, że w samochodzie jest w wszystko w porządku, że wręcz wykracza on ponad standard mocy i momentu obrotowego.

Klient był bardzo pozytywnie zaskoczony, kiedy podczas odbioru samochodu daliśmy mu do ręki wykres testu na hamowni. Pewnie dlatego, że zwykle takiej usługi nie uwzględniają w ogóle serwisy naprawcze, tylko firmy zajmujące się chip-tuningiem. A tutaj proszę. Nie tylko sprawdziliśmy turbinę fizycznie i przeprowadziliśmy jazdę testową z komputerem, lecz także pokazaliśmy wynik analizy, że samochód świetnie trzyma moment obrotowy i że go nie traci wraz ze wzrostem prędkości obrotowej, co także ewidentnie świadczy o tym, że turbina jest jak najbardziej w porządku.

Przeczuwaliśmy już w czasie jazdy testowej, że jej przebieg nie odzwierciedla naszej wiedzy o tym, jak auto powinno jechać w fabrycznym standardzie. Wszystko potwierdził test na hamowni. Dzięki takiemu testowi zawsze możemy precyzyjnie zweryfikować, np. wydajność turbiny, a nie robić to tylko na zasadzie domysłów, domniemań czy odczuć. Nie, my możemy czarno na białym stwierdzić, jak jest faktycznie.

Badanie na hamowni, niestety ignorowane przez usługodawców, pomaga w diagnozie różnych błędów. Jeśli widzimy wahania momentu obrotowego, to może świadczyć o bardzo konkretnych niedomaganiach. Na podstawie wyników testu z hamowni, możemy wyciągnąć bardzo konkretne wnioski. Przykłady:

 • jeśli silnik traci moment obrotowy w górnych partiach obrotowych silnika, może to świadczyć o niedomaganiu wtryskiwaczy;
 • czy o niewydajności pompy wysokiego ciśnienia.

Wiele serwisów samochodowych mniej lub bardziej świadomie nie korzysta z takiego sprzętu. My uważamy, że w części usług serwisowych zastosowanie badania na hamowni powinno być standardem. Tylko tak da się zrobić rzetelną weryfikację dokonanej naprawy. Stąd uważamy też, że wyznaczamy tutaj nowy trend.


Przykładowy wynik testu z hamowni, przeprowadzonego na samochodzie naszego Klienta.

Przyjęło się, że hamownie posiadają firmy zajmujące się stricte chip-tuningiem. Z kolei one nie naprawiają samochodów. Wielu Klientów trafia do nas po pierwszej próbie takiego właśnie tuningu, bo okazuje się na przykład, że samochód nie trzyma seryjnych parametrów, więc nie można go "podkręcić". Wtedy jest odsyłany do nas, abyśmy przywrócili te parametry przed podjęciem drugiej próby chipowania.

Podsumowując

Zaletą hamowni jest to, że możemy ją stosować do weryfikacji skutków własnych napraw. Oczywiście jest to ważne przede wszystkim dla nas, ale miło jest też przy okazji spojrzeć na minę zadowolonego Klienta, kiedy nieoczekiwanie otrzymuje od nas dodatkowe potwierdzenie w postaci wydruku testu o tym, że usterka rzeczywiście została skutecznie usunięta. Jeśli pojawiają się do niego pytania, chętnie wyjaśniamy Klientowi to, co pokazaliśmy na wykresie. Po prostu gramy fair. Cóż tu można jeszcze dodać - dobrze jest wtedy, kiedy wszyscy są zadowoleni.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

 • Jesteś zainteresowany usługą serwisową w Twoim samochodzie?
 • Chciałbyś dowiedzieć się więcej na jej temat?
 • Zadzwoń do nas lub napisz e-mail.
 • Udzielimy Ci odpowiedzi od ręki lub w najkrótszym możliwym czasie.

Uwaga! Wszelkie informacje o szczegółach napraw oraz częściach zamiennych uzyskasz od naszego doradcy serwisowego Barbary Reja pod numerem telefonu: +48 503 840 228. Przed kontaktem przygotuj numer VIN swojego Forda.

Zapytaj nas o usługi:

   

Specjalizacja:

 • mechanika samochodowa
 • elektryka  samochodowa
 • programowanie komputerów
 

Specjalizacja:

 • wulkanizacja
 • serwis klimatyzacjiGodziny pracy:
pn-pt. 8:00 - 18:00

Adres e-mail:
serwis@solidgarage.pl

Grzegorz Zarzycki
+48 502 472 028
g.zarzycki@solidgarage.pl


Jarosław Ożóg
+48 509 642 122
j.ozog@solidgarage.pl

1_Slider

Programowanie komputerów Ford - Lista tematów

Poznaj zakres naszej oferty programowania funkcji w samochodach marki Ford. Dowiedz się, jak bez ingerencji mechanicznej podniesiemy komfort użytkowy Twojego samochodu.

Czytaj

Na naszym blogu znajdziesz przydatne porady eksploatacyjne, informacje o nowych ofertach, materiały multimedialne z napraw, oraz rozmaite tematy wokół motoryzacyjne, które mogą Cię zainteresować.

Czytaj

Zobacz listę usług naszego warsztatu mechanicznego, skierowanych do właścicieli samochodów osobowych i dostawczych marki Ford.

Czytaj

O nas - SolidGarage niezależny serwis FordPoznaj bliżej nasz warsztat i dowiedz się, dlaczego właśnie nam warto powierzyć naprawę Twojego samochodu?

Czytaj

SolidGarage to nie tylko usługi z zakresu napraw mechanicznych, elektrycznych, diagnostyki i tuningu, oraz  doradztwa serwisowego. Poznaj wszystkie mocne strony naszej oferty.

Czytaj