Wymiana rozrządów

Wymiana rozrządu jest planową czynnością obsługową i musi być wykonywana zgodnie z zaleceniami producenta lub sposobem i intensywnością eksploatacji danego egzemplarza auta.

Rozrząd wymieniamy po określonym przebiegu, żeby uniknąć skomplikowanych i kosztownych napraw wskutek jego awarii. W przypadku samochodów marki Ford, producent zaleca wymianę po przejechaniu 200 tys km.

Planując wymianę rozrządu, należy jednak uwzględnić również sposób eksploatacji danego samochodu. Dlatego w praktyce naszego serwisu, taką wymianę wykonujemy najczęściej po przejechaniu od 120 tys. do 160 tys. km.

W czasie naszej usługi wymieniamy następujące elementy:

 • pasek;
 • napinacz;
 • rolkę lub rolki;
 • pompę wody, jeśli występuje w napędzie rozrządu;
 • 2 paski rozrządu (w przypadku silnika 1,8 TDCI).

Oferujemy części oryginalne oraz sprawdzone zamienniki, które z dobrym skutkiem od lat montujemy w różnych modelach Fordów.

Podczas wymiany rozrządu trzeba posiadać dane producenta na temat nastawów, momentów dokręcenia śrub i nakrętek, a także odpowiednim dla danego silnika zestawem blokad rozrządu. Jest to czynność, w której nie ma miejsca na najmniejsze błędy i improwizację. Dlatego standardowy czas tej usługi w naszym serwisie zajmuje od 6 do 8 roboczogodzin.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

 • Jesteś zainteresowany usługą serwisową w Twoim samochodzie?
 • Chciałbyś dowiedzieć się więcej na jej temat?
 • Zadzwoń do nas lub napisz e-mail.
 • Udzielimy Ci odpowiedzi od ręki lub w najkrótszym możliwym czasie.

Uwaga! Wszelkie informacje o szczegółach napraw oraz częściach zamiennych uzyskasz od naszego doradcy serwisowego Barbary Reja pod numerem telefonu: +48 503 840 228. Przed kontaktem przygotuj numer VIN swojego Forda.

Zapytaj nas o usługi:

   

Specjalizacja:

 • mechanika samochodowa
 • elektryka  samochodowa
 • programowanie komputerów
 

Specjalizacja:

 • wulkanizacja
 • serwis klimatyzacjiGodziny pracy:
pn-pt. 8:00 - 18:00

Adres e-mail:
serwis@solidgarage.pl

Grzegorz Zarzycki
+48 502 472 028
g.zarzycki@solidgarage.pl


Jarosław Ożóg
+48 509 642 122
j.ozog@solidgarage.pl

Wybierz inną usługę serwisową

Wybierz inną usługę serwisową

Poniżej znajdziesz listę pozostałych usług oferowanych przez nasz serwis użytkownikom samochodów marki Ford. Znajdź interesującą Cię kategorię i kliknij w jej symbol albo nazwę, żeby przejść do oferty, której poszukujesz.

Przeglądy
okresowe
Naprawa
hamulców
Naprawy
zawieszenia
Wymiana
rozrządów
Wymiana
sprzęgła
         
Naprawa
elektryki
Diagnostyka komputerowa Programowanie
ECU

Serwis
klimatyzacji
Wymiana
płynów
         
 
Wulkanizacja
opon
Doposażanie
aut

Remonty
silników
Wymiana
silników
Naprawa turbosprężarek
 

Zobacz także: Wymiana podwójnego napędu rozrządu w silniku 1.8 TDCI

1_Slider

Programowanie komputerów Ford - Lista tematów

Poznaj zakres naszej oferty programowania funkcji w samochodach marki Ford. Dowiedz się, jak bez ingerencji mechanicznej podniesiemy komfort użytkowy Twojego samochodu.

Czytaj

Na naszym blogu znajdziesz przydatne porady eksploatacyjne, informacje o nowych ofertach, materiały multimedialne z napraw, oraz rozmaite tematy wokół motoryzacyjne, które mogą Cię zainteresować.

Czytaj

Zobacz listę usług naszego warsztatu mechanicznego, skierowanych do właścicieli samochodów osobowych i dostawczych marki Ford.

Czytaj

O nas - SolidGarage niezależny serwis FordPoznaj bliżej nasz warsztat i dowiedz się, dlaczego właśnie nam warto powierzyć naprawę Twojego samochodu?

Czytaj

SolidGarage to nie tylko usługi z zakresu napraw mechanicznych, elektrycznych, diagnostyki i tuningu, oraz  doradztwa serwisowego. Poznaj wszystkie mocne strony naszej oferty.

Czytaj