Jak powstał SolidGarage - serwis samochodów Ford

Witamy Cię serdecznie. Nazywamy się Grzegorz Zarzycki i Jarosław Ożóg. Obaj prowadzimy serwis SolidGarage. Zachęcamy Cię do przeczytania, skąd się wzięliśmy i jak udało nam się zaistnieć na warszawskim rynku usług naprawczo-serwisowych dla samochodów marki Ford.

Zajmujemy się zawodowo naprawami samochodów od ponad 15 lat. Natomiast niezawodowo robiliśmy to niemal od zawsze, bo od momentu, gdy w wieku nastoletnim pochłonęło nas zainteresowanie motoryzacją, które ukierunkowało nasze wykształcenie i dalszą karierę.

Ukończyliśmy to samo technikum samochodowe i chodziliśmy nawet do jednej klasy. Staliśmy się przyjaciółmi ze szkolnej ławki. Prawie cały wolny czas spędzaliśmy razem przy naszej pasji. Garaż naprawczy i miejski automobilklub stały się naszym drugim domem.

Aby móc się rozwinąć zawodowo, po zakończeniu szkoły wyjechaliśmy z rodzinnych stron do Warszawy. Tutaj od razu znaleźliśmy zatrudnienie w dwóch różnych zakładach mechaniki samochodowej. Jeden z nas w ciągu krótkiego czasu awansował na kierownika hali napraw. I to było bardzo cenne doświadczenie. W zasadzie stało się punktem zwrotnym dla nas obu. Mając już doświadczenie zawodowe i praktykę w zarządzaniu zespołem serwisowym, postanowiliśmy otworzyć własny biznes.

Podłoże tej decyzji nie było wyłącznie finansowe. W pewnym momencie naszej kariery zawodowej obaj poczuliśmy, że ówczesna praca nie rozwija nas w takim stopniu, jakiego byśmy sobie życzyli. Zresztą mieliśmy własną wizję usług naprawczo-serwisowych. Narodziła się ona w naszych głowach pod wpływem tego, co – mówiąc bez ogródek – nie podobało nam się w naszych dotychczasowych miejscach pracy.

Przede wszystkim, chcieliśmy postawić na naprawy samochodów jednej marki. Dokładniej mówiąc chodziło nam o Fordy, ponieważ mieliśmy już doświadczenie w ich obsłudze naprawczo-serwisowej. Oczywistym było dla nas wówczas to - zresztą jak i teraz - że tylko wąska specjalizacja jest gwarancją dobrze zrealizowanej usługi.

Mieliśmy też własne spostrzeżenia o tym, jak ułożyć w naszym przyszłym serwisie samochodowym procesy obsługi. Jak każdemu przedsiębiorcy, nam również zależało na tym, by Klienci chętniej płacili za naszą pracę, ale też byli z niej naprawdę zadowoleni. Chodziło, np. o optymalizację zakresu napraw, czy o takie łączenie usług serwisowych, by rzeczywiście – a nie tylko pozornie – korzystali na tym nasi Klienci.

Jednym z elementów tej polityki miała być też otwartość na potrzeby informacyjne właścicieli Fordów, wymagających interwencji serwisowej.

Wychodząc z powyższych założeń przeszliśmy od słów do czynów i założyliśmy własny serwis samochodowy SolidGarage. W ciągu sześciu lat od tamtego momentu, z małego warsztatu staliśmy się dużym serwisem dla użytkowników i miłośników Fordów. Ten progres nie nastąpiłby nigdy, gdyby naszego podejścia do Klientów nie docenili oni sami.


Na zdjęciu wyżej jeszcze jako nastolatkowie, po jednej z setek Konkursowych Jazd Samochodowych, w których braliśmy udział naszym wspólnie zakupionym Fiatem 126P. Ten skromny samochódpoddaliśmy dziesiątkom modyfikacji. Do dzisiaj czujemy do niego sentyment, bo pozwalał nam zdobywać pierwsze szlify młodych mechaników i tuningowców.


Dzisiaj spełniamy się na torach naszą firmową Fiestą ST. Na zdjęciu jako kierowca, Grzesiek Zarzycki, a obok – jak zwykle w roli pilota – Jarek Ożóg vel „Pilot”.

SLIDER

Nasze Atuty

Poznaj atuty naszej oferty. Zadbaliśmy o nie, aby ułatwić Ci skorzystanie z naszych usług. Chcemy, żebyś czuł zadowolenie nie tylko z jakości serwisu i napraw Twojego Forda, ale także wysokiego poziomu obsługi, o który dbamy w relacjach z naszymi Klientami.

czytaj

Naszą ofertę kierujemy do Klientów indywidualnych oraz administratorów flot firmowych. Poniżej znajdziesz wykaz wszystkich usług serwisowych SolidGarage dla samochodów osobowych i dostawczych marki Ford.

czytaj

O nas

Dowiedz się, jak powstał nasz warsztat obsługi serwisowo-naprawczej, dlaczego specjalizujemy się w naprawie samochodów jednej marki Ford i jakie mamy ku temu kwalifikacje.

czytaj

powrót do góry