Naprawa samochodów jednej konkretnej marki Ford

Uważamy, że wąska specjalizacja jest kluczem do solidnie wykonanej usługi serwisowej. Dotyczy to nie tylko samochodów spod znaku Ford, ale też wszystkich innych. Przeczytaj, dlaczego tak uważamy i jak uzasadniamy naszą opinię.

W dzisiejszych czasach chyba nie ma już koncernu motoryzacyjnego, który by nie bazował na częściach, dostarczanych do fabryk na pierwszy montaż przez poddostawców. To nie oznacza jednak, że każdy współczesny samochód jest identycznie skonstruowany. Przeciwnie, bo różnice – i to istotne – istnieją nawet w obrębie modeli tej samej marki. Widać je dopiero podczas serwisowania. Stąd już dawno nie ma racjonalnego uzasadnienia myślenie, że skoro potrafię naprawić element x w modelu jednej marki, to równie dobrze zrobię to samo w modelu innej.

Potwierdza to choćby nasza praktyka. Mieliśmy niejeden przypadek Klienta, któzy starał się naprawić usterkę swojego samochodu u różnych mechaników, lecz ci nie potrafili zrobić tego raz a skutecznie. I działo się tak nie dlatego, że byli kiepskimi fachowcami, lecz dlatego, że nie znali specyficznych warunków takiej naprawy w tym konkretnym modelu samochodu. W efekcie taki Klient tracił tylko swój czas i pieniądze bez osiągnięcia celu.

Kłopot mogą sprawiać też zamienniki

Duże zaskoczenie może się również pojawić podczas wyboru części spośród, tzw. zamienników. Bez doświadczenia z wcześniejszych montaży, powtarzanych wielokrotnie w danym modelu samochodu, trudno jest dopasować optymalną część, która zapewni oczekiwany skutek naprawy i jej trwałość.

Nie ma lepszego sposobu na zweryfikowanie zamienników niż praktyka w obsłudze jednej konkretnej marki samochodów.

Diagnostyka usterek

Inną kwestią jest skuteczne wykrywanie przyczyn usterek. Tutaj sprawa wygląda analogicznie, jak w przypadku zamienników części oryginalnych. Doświadczenie w naprawie konkretnych modeli Fordów ułatwia nam ich diagnozowanie i istotnie przyspiesza tę procedurę. Dzięki temu możemy praktycznie od razu rozpocząć naprawę, a przy tym mamy niemal 100-procentową pewność, że problem zostanie całkowicie wyeliminowany.

Focus mk2 podczas diagnostyki nierówno pracującego silnika 1.6, 100 KM. Mając doświadczenie w obsłudze serwisowej tego i innych modeli Fordów, wynik diagnostyki jest nierzadko potwierdzeniem naszych wcześniejszych przypuszczeń o przyczynie usterki.

Jeśli przekonują Cię nasze argumenty za wąską specjalizacją serwisową, to zapraszamy Cię do nas. Chętnie zapewnimy Twojemu samochodowi obsługę w zakresie napraw układów mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych, a także ogumienia, klimatyzacji i montażu doposażenia.

SLIDER

Nasze Atuty

Poznaj atuty naszej oferty. Zadbaliśmy o nie, aby ułatwić Ci skorzystanie z naszych usług. Chcemy, żebyś czuł zadowolenie nie tylko z jakości serwisu i napraw Twojego Forda, ale także wysokiego poziomu obsługi, o który dbamy w relacjach z naszymi Klientami.

czytaj

Naszą ofertę kierujemy do Klientów indywidualnych oraz administratorów flot firmowych. Poniżej znajdziesz wykaz wszystkich usług serwisowych SolidGarage dla samochodów osobowych i dostawczych marki Ford.

czytaj

O nas

Dowiedz się, jak powstał nasz warsztat obsługi serwisowo-naprawczej, dlaczego specjalizujemy się w naprawie samochodów jednej marki Ford i jakie mamy ku temu kwalifikacje.

czytaj

powrót do góry