AKTUALNOŚCI

Obejrzyj naszą firmę od środka. Zobacz stanowiska obsługi, sprzęt serwisowy, magazyn części zamiennych oraz biuro. Posiadamy nowoczesne zaplecze techniczne do diagnostyki i napraw, w którym serwisujemy samochody osobowe i dostawcze Klientów indywidualnych i firmowych SolidGarage.

Każdy pomaga jak może. My również. W czasie tegorocznego finału weźmiemy udział w dwóch imprezach. W trakcie jednej z nich na starcie staną aż dwa Fordy Fiesta w barwach naszego serwisu. To już kolejny finał, w trakcie którego wesprzemy szlachetną inicjatywę fundacji Jerzego Owsiaka, z czego bardzo się cieszymy.

Czym jest Rajd Barbórka? Nikomu, kto choć trochę interesuje się wyścigami samochodowymi, nie trzeba przedstawiać. Wiadomo, że jest to najbardziej kultowa impreza tego typu w Polsce, która podsumowuje cały sezon sportów motorowych. Ze względu na prestiż wydarzenia, chce się w nim pokazywać wielu czołowych zawodników. Mamy więc ogromną satysfakcję, że w jego minionej edycji pojawił się nasz akcent. Ale to nie wszystko! Mogliśmy się też zaprezentować w Modlin Rally Show, co zobaczysz w dalszej części artykułu.

Nasz znajomy jest zapalonym amatorem jazdy sportowej na czas. Chętnie bierze udział w różnych zawodach na terenie Polski. Dotychczas robił to swoim Renaultem Megane. Teraz przesiadł się do Forda Fiesty Mk7 ST, który dostosowaliśmy w naszym serwisie do jego potrzeb hobbystycznych. Jest już pierwszy tego efekt, czyli zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej i drugiego w swojej klasie podczas super sprintu „Puchar jesieni”, zorganizowanego przez Automobilklub Chełmski.

Interwały dotyczące wymian rozrządów są ustawiane przez producenta bardzo wysoko, czyli po przejechaniu stu osiemdziesięciu, dwustu a nawet dwustu czterdziestu tysięcy kilometrów. W praktyce zdarza się jednak nader często, że samochody nie dojeżdżają na fabrycznym rozrządzie do takiego przebiegu. W związku z tym należy uwzględnić jego wcześniejszą wymianę. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami na ten temat.

Ostatnio niemal każdą sobotę spędzamy na jazdach naszą sportową Fiestą. Nie ma lepszego relaksu po tygodniu pracy od spotkania się w gronie automaniaków i zażycia dawki adrenaliny za kółkiem. Chętnie odwiedzamy tor pod Radomiem, Łodzią, czy – tak jak ostatnio – w Słomczynie. Choć nie rywalizujemy jeszcze o podium, to kręcimy coraz lepsze czasy. Zobacz krótką relację z naszego wypadu. Obejrzyj zdjęcia oraz film z okrążenia po torze.

Zapewne zadawałeś sobie pytanie, czy warto polegać na takim rozwiązaniu. My również. Dlatego postawiliśmy je w kontrze do opon sezonowych i naszych doświadczeń z jazd sportowych po torze, podczas których ogumienie pracuje w znacznie bardziej wymagających warunkach niż zwykle. W dalszej części tego artykułu zapoznasz się z naszymi wnioskami.

Dzięki uprzejmości naszego partnera handlowego, który udostępnił nam to budzące kontrowersje auto, mogliśmy przyjrzeć się mu z bliska w naszym serwisie i zrobić kilka jazd testowych. Dowiedz się, jakie wrażenie zrobił na nas najnowszy Mustang z oznaczeniem Mach-E.

Niestety automatyczne przekładnie biegów PowerShift nie należą do najbardziej niezawodnych. Zdecydowana większość wszystkich usterek zaczyna się od tłumików drgań skrętnych sprzęgieł. Zobacz przykład takiej awarii, którą niedawno wyeliminowaliśmy w samochodzie Klienta naszego serwisu.

W czwartek 16 września br. zorganizowaliśmy wypad z przyjaciółmi naszego serwisu do stolicy Łotwy, gdzie w sobotę i niedzielę odbywały się mistrzostwa Świata oraz Europy w Rallycrossie. Impreza pozostawiła w nas bardzo dobre odczucia na temat poziomu sportowego i samej jej organizacji. Przeczytaj więcej o naszych wrażeniach i zobacz pamiątkowy film, który pokazuje fragmenty tego wydarzenia. Ale nie tylko.

Unowocześniliśmy dla Ciebie naszą ofertę w Internecie. Chcemy, żebyś miał do niej łatwiejszy dostęp. Dlatego zainwestowaliśmy w nową wersję strony internetowej naszego serwisu. Od teraz będziesz mógł łatwo korzystać z niej przy pomocy swojego smartfona lub tabletu. Dostosowaliśmy ją zarówno do systemu Android, jak i iOS.

Mieliśmy już sporo przypadków kompletnych wymian silników 1.8 TDCI, spowodowanych nieprawidłową wymianą podwójnego napędu rozrządu. Błędem, który powodował kosztowne konsekwencje, była wymiana tylko górnego napędu, zamiast obu jednocześnie. W tym artykule zobaczysz taki właśnie przypadek i dowiesz się, jak go nie powielić w swoim Fordzie z silnikiem 1.8 TDCI.

Elektronika samochodowa na równi ułatwia życie użytkownikom samochodów i ich producentom. Przykładem jest choćby zmiana mocy silnika. Kiedyś wymagała interwencji mechanicznej w jednostkę napędową, dzisiaj w popularnych modelach Fordów dokonuje się jej przez elektroniczną aktywację odpowiedniej mapy. Jaki wpływ na trwałość silnika TDCI ma taki zabieg?

Automatyczna skrzynia biegów PowerShift montowana jest w samochodach Ford od ponad dekady. Posiada ją sporo Klientów naszego serwisu. Wiemy stąd, że do uszkodzeń tego podzespołu, a szczególnie tych poważnych, dochodzi naprawdę rzadko. Mieliśmy jednak niedawno do czynienia z tak poważną awarią, że nasza interwencja serwisowa musiała zakończyć się całkowitą wymianą tej skrzyni na fabrycznie nowy egzemplarz.

SLIDER

Nasze Atuty

Poznaj atuty naszej oferty. Zadbaliśmy o nie, aby ułatwić Ci skorzystanie z naszych usług. Chcemy, żebyś czuł zadowolenie nie tylko z jakości serwisu i napraw Twojego Forda, ale także wysokiego poziomu obsługi, o który dbamy w relacjach z naszymi Klientami.

czytaj

Naszą ofertę kierujemy do Klientów indywidualnych oraz administratorów flot firmowych. Poniżej znajdziesz wykaz wszystkich usług serwisowych SolidGarage dla samochodów osobowych i dostawczych marki Ford.

czytaj

O nas

Dowiedz się, jak powstał nasz warsztat obsługi serwisowo-naprawczej, dlaczego specjalizujemy się w naprawie samochodów jednej marki Ford i jakie mamy ku temu kwalifikacje.

czytaj

powrót do góry