AKTUALNOŚCI

Z przytupem zakończyliśmy sezon startem w 61 Rajdzie Barbórka w dniach 1-2 grudnia 2023. Sam udział w tej imprezie naszego teamu był już dla nas wielkim sukcesem, a co dopiero podium.

Rewelacyjny występ zaliczyła nasza załoga w BSK Tech 8 Rajdzie Wikinga. Nieskromnie mówiąc, jesteśmy coraz lepsi. Obejrzyj zdjęcia z naszego, bardzo udanego udziału w tym wydarzeniu.

We współczesnych samochodach, w większości przypadków mamy do czynienia z tarczami wentylowanymi. To rozwiązanie zapewnia lepsze chłodzenie i wydajność podczas hamowania. Dla takiej tarczy producent określa wartość minimalną jej grubości, przy której tarcza będzie prawidłowo pracować. Przekroczenie tej granicy może mieć bardzo tragiczne konsekwencje.

Hak to już nie tylko zaczep holowniczy do wszelkiego rodzaju przyczep. Producenci akcesoriów samochodowych rozwinęli również całą gałąź rozwiązań do przewożenia rowerów, montowanych na hakach. Naszym zdaniem, są to obecnie najwygodniejsze i najbezpieczniejsze tego typu uchwyty transportowe dla jednośladów na rynku. Dowiedz się, jakie warianty haków montujemy w Fordach naszych Klientów, bo różnice między nimi są zasadnicze.

Obejrzyj naszą firmę od środka. Zobacz stanowiska obsługi, sprzęt serwisowy, magazyn części zamiennych oraz biuro. Posiadamy nowoczesne zaplecze techniczne do diagnostyki i napraw, w którym serwisujemy samochody osobowe i dostawcze Klientów indywidualnych i firmowych SolidGarage.

Każdy pomaga jak może. My również. W czasie tegorocznego finału weźmiemy udział w dwóch imprezach. W trakcie jednej z nich na starcie staną aż dwa Fordy Fiesta w barwach naszego serwisu. To już kolejny finał, w trakcie którego wesprzemy szlachetną inicjatywę fundacji Jerzego Owsiaka, z czego bardzo się cieszymy.

Czym jest Rajd Barbórka? Nikomu, kto choć trochę interesuje się wyścigami samochodowymi, nie trzeba przedstawiać. Wiadomo, że jest to najbardziej kultowa impreza tego typu w Polsce, która podsumowuje cały sezon sportów motorowych. Ze względu na prestiż wydarzenia, chce się w nim pokazywać wielu czołowych zawodników. Mamy więc ogromną satysfakcję, że w jego minionej edycji pojawił się nasz akcent. Ale to nie wszystko! Mogliśmy się też zaprezentować w Modlin Rally Show, co zobaczysz w dalszej części artykułu.

Nasz znajomy jest zapalonym amatorem jazdy sportowej na czas. Chętnie bierze udział w różnych zawodach na terenie Polski. Dotychczas robił to swoim Renaultem Megane. Teraz przesiadł się do Forda Fiesty Mk7 ST, który dostosowaliśmy w naszym serwisie do jego potrzeb hobbystycznych. Jest już pierwszy tego efekt, czyli zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej i drugiego w swojej klasie podczas super sprintu „Puchar jesieni”, zorganizowanego przez Automobilklub Chełmski.

Interwały dotyczące wymian rozrządów są ustawiane przez producenta bardzo wysoko, czyli po przejechaniu stu osiemdziesięciu, dwustu a nawet dwustu czterdziestu tysięcy kilometrów. W praktyce zdarza się jednak nader często, że samochody nie dojeżdżają na fabrycznym rozrządzie do takiego przebiegu. W związku z tym należy uwzględnić jego wcześniejszą wymianę. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami na ten temat.

Ostatnio niemal każdą sobotę spędzamy na jazdach naszą sportową Fiestą. Nie ma lepszego relaksu po tygodniu pracy od spotkania się w gronie automaniaków i zażycia dawki adrenaliny za kółkiem. Chętnie odwiedzamy tor pod Radomiem, Łodzią, czy – tak jak ostatnio – w Słomczynie. Choć nie rywalizujemy jeszcze o podium, to kręcimy coraz lepsze czasy. Zobacz krótką relację z naszego wypadu. Obejrzyj zdjęcia oraz film z okrążenia po torze.

Zapewne zadawałeś sobie pytanie, czy warto polegać na takim rozwiązaniu. My również. Dlatego postawiliśmy je w kontrze do opon sezonowych i naszych doświadczeń z jazd sportowych po torze, podczas których ogumienie pracuje w znacznie bardziej wymagających warunkach niż zwykle. W dalszej części tego artykułu zapoznasz się z naszymi wnioskami.

Dzięki uprzejmości naszego partnera handlowego, który udostępnił nam to budzące kontrowersje auto, mogliśmy przyjrzeć się mu z bliska w naszym serwisie i zrobić kilka jazd testowych. Dowiedz się, jakie wrażenie zrobił na nas najnowszy Mustang z oznaczeniem Mach-E.

Niestety automatyczne przekładnie biegów PowerShift nie należą do najbardziej niezawodnych. Zdecydowana większość wszystkich usterek zaczyna się od tłumików drgań skrętnych sprzęgieł. Zobacz przykład takiej awarii, którą niedawno wyeliminowaliśmy w samochodzie Klienta naszego serwisu.

W czwartek 16 września br. zorganizowaliśmy wypad z przyjaciółmi naszego serwisu do stolicy Łotwy, gdzie w sobotę i niedzielę odbywały się mistrzostwa Świata oraz Europy w Rallycrossie. Impreza pozostawiła w nas bardzo dobre odczucia na temat poziomu sportowego i samej jej organizacji. Przeczytaj więcej o naszych wrażeniach i zobacz pamiątkowy film, który pokazuje fragmenty tego wydarzenia. Ale nie tylko.

Unowocześniliśmy dla Ciebie naszą ofertę w Internecie. Chcemy, żebyś miał do niej łatwiejszy dostęp. Dlatego zainwestowaliśmy w nową wersję strony internetowej naszego serwisu. Od teraz będziesz mógł łatwo korzystać z niej przy pomocy swojego smartfona lub tabletu. Dostosowaliśmy ją zarówno do systemu Android, jak i iOS.

Mieliśmy już sporo przypadków kompletnych wymian silników 1.8 TDCI, spowodowanych nieprawidłową wymianą podwójnego napędu rozrządu. Błędem, który powodował kosztowne konsekwencje, była wymiana tylko górnego napędu, zamiast obu jednocześnie. W tym artykule zobaczysz taki właśnie przypadek i dowiesz się, jak go nie powielić w swoim Fordzie z silnikiem 1.8 TDCI.

Elektronika samochodowa na równi ułatwia życie użytkownikom samochodów i ich producentom. Przykładem jest choćby zmiana mocy silnika. Kiedyś wymagała interwencji mechanicznej w jednostkę napędową, dzisiaj w popularnych modelach Fordów dokonuje się jej przez elektroniczną aktywację odpowiedniej mapy. Jaki wpływ na trwałość silnika TDCI ma taki zabieg?

Automatyczna skrzynia biegów PowerShift montowana jest w samochodach Ford od ponad dekady. Posiada ją sporo Klientów naszego serwisu. Wiemy stąd, że do uszkodzeń tego podzespołu, a szczególnie tych poważnych, dochodzi naprawdę rzadko. Mieliśmy jednak niedawno do czynienia z tak poważną awarią, że nasza interwencja serwisowa musiała zakończyć się całkowitą wymianą tej skrzyni na fabrycznie nowy egzemplarz.

SLIDER

Nasze Atuty

Poznaj atuty naszej oferty. Zadbaliśmy o nie, aby ułatwić Ci skorzystanie z naszych usług. Chcemy, żebyś czuł zadowolenie nie tylko z jakości serwisu i napraw Twojego Forda, ale także wysokiego poziomu obsługi, o który dbamy w relacjach z naszymi Klientami.

czytaj

Naszą ofertę kierujemy do Klientów indywidualnych oraz administratorów flot firmowych. Poniżej znajdziesz wykaz wszystkich usług serwisowych SolidGarage dla samochodów osobowych i dostawczych marki Ford.

czytaj

O nas

Dowiedz się, jak powstał nasz warsztat obsługi serwisowo-naprawczej, dlaczego specjalizujemy się w naprawie samochodów jednej marki Ford i jakie mamy ku temu kwalifikacje.

czytaj

powrót do góry