Byliśmy jednym ze sponsorów Pawła Hurko podczas Rajdu Barbórka i Modlin Rally Show

Czym jest Rajd Barbórka? Nikomu, kto choć trochę interesuje się wyścigami samochodowymi, nie trzeba przedstawiać. Wiadomo, że jest to najbardziej kultowa impreza tego typu w Polsce, która podsumowuje cały sezon sportów motorowych. Ze względu na prestiż wydarzenia, chce się w nim pokazywać wielu czołowych zawodników. Mamy więc ogromną satysfakcję, że w jego minionej edycji pojawił się nasz akcent. Ale to nie wszystko! Mogliśmy się też zaprezentować w Modlin Rally Show, co zobaczysz w dalszej części artykułu.

Jeszcze chodząc do technikum samochodowego, przyjeżdżaliśmy na Rajd Barbórka z rodzinnej miejscowości. Pokonywaliśmy wtedy kilkaset kilometrów i wydawaliśmy ostatnie pieniądze, żeby móc podziwiać popisy Hołowczyca, Kuzaja czy Kuliga. W szczególności ich wirtuozerskie przejazdy przez ulicę Karową. Kiedy więc pojawiła się możliwość zaakcentowania marki SolidGarage w trakcie tego rajdu, z tym większą radością postanowiliśmy z niej skorzystać. Ale zacznijmy od początku.

Kilka miesięcy temu zgłosił się do nas kolega. Można powiedzieć, że ze szkolnej ławki, bo uczyliśmy się w jednym technikum. Mowa o kierowcy Pawle Hurko, który postanowił wystartować w Rajdzie Barbórka, ale też w Modlin Rally Show.

W związku z tym, że start w takich zawodach do najtańszych nie należy, zwrócił się do nas z zapytaniem o możliwość wsparcia finansowego. Z racji tego, że znamy się od lat i podzielamy wspólną pasję, nie zastanawialiśmy się długo nad podjęciem pozytywnej decyzji. Przy okazji spodobał nam się pomysł przedstawienia się szerszej publiczności, ponieważ wsparcie umożliwiało nam pokazanie naszych logotypów w dwóch tak prestiżowych i ogólnopolskich imprezach. I w ten sposób logo SolidGarage pojawiło się na samochodzie naszego kolegi. Była to jak najbardziej trafiona decyzja.

Na co dzień, Paweł Hurko bierze udział w Mistrzostwach Polski Rally Cross, więc w zawodach o odmiennej specyfice. Mimo tego, startując w Modlin Rally Show samochodem innego typu niż zwykle, był trzeci w swojej klasie i wrócił do domu z pucharem.

Natomiast w Rajdzie Barbórka poszło mu już nieco gorzej. Choć pod względem sportowym stanął na wysokości zadania, to rajdy i tak rządzą się swoimi prawami. Są punkty kontroli czasu i różne inne dodatkowe elementy, które mają nie mniejsze znaczenie od szybkości na odcinkach.

Niestety wyszedł na jaw jego brak rutyny rajdowej, który spowodował spóźnienia i kary. Poskutkowało to tym, że Paweł spadł z trzeciego miejsca na piąte, co i tak, jak na debiut, jest, naszym zdaniem, świetnym wynikiem. Poza tym, udało mu się na ulicy Karowej pojechać przed tysiącami kibiców, a to również nie lada nagroda. Zresztą trzeba też wziąć pod uwagę, że w Rajdzie Barbórka uczestniczyła czołówka polskich zawodników (i nie tylko), więc samo pojawienie się w tak zacnym gronie jest już dużym wyróżnieniem.

P.Hurko i M.Roguski - Modlin Rally Show 2021 - zdjęcie 1.

P.Hurko i M.Roguski - Rajd Barbórka - zdjęcie 2.

P.Hurko i M.Roguski - Modlin Rally Show - zdjęcie 3.

P.Hurko i M.Roguski - Rajd Barbórka 2021, start honorowy w Pruszkowie - zdjęcie 4.

P.Hurko i M.Roguski - Rajd Barbórka 2021, ul. Karowa - zdjęcie 5.

P.Hurko i M.Roguski - Rajd Barbórka 2021, ul. Karowa - zdjęcie 6.

Obejrzyj materiały filmowe

59 Rajd Barbórka 2021 - ul. Karowa

Modlin Rally Show 20211

SLIDER

Nasze Atuty

Poznaj atuty naszej oferty. Zadbaliśmy o nie, aby ułatwić Ci skorzystanie z naszych usług. Chcemy, żebyś czuł zadowolenie nie tylko z jakości serwisu i napraw Twojego Forda, ale także wysokiego poziomu obsługi, o który dbamy w relacjach z naszymi Klientami.

Naszą ofertę kierujemy do Klientów indywidualnych oraz administratorów flot firmowych. Poniżej znajdziesz wykaz wszystkich usług serwisowych SolidGarage dla samochodów osobowych i dostawczych marki Ford.

O nas

Dowiedz się, jak powstał nasz warsztat obsługi serwisowo-naprawczej, dlaczego specjalizujemy się w naprawie samochodów jednej marki Ford i jakie mamy ku temu kwalifikacje.

powrót do góry