Obejrzyj film z naszego wyjazdu na World Rallycross Riga 2021

W czwartek 16 września br. zorganizowaliśmy wypad z przyjaciółmi naszego serwisu do stolicy Łotwy, gdzie w sobotę i niedzielę odbywały się mistrzostwa Świata oraz Europy w Rallycrossie. Impreza pozostawiła w nas bardzo dobre odczucia na temat poziomu sportowego i samej jej organizacji. Przeczytaj więcej o naszych wrażeniach i zobacz pamiątkowy film, który pokazuje fragmenty tego wydarzenia. Ale nie tylko.

Trudno jest się nam uwolnić od motoryzacji nawet w wolnym czasie. Kiedy dowiedzieliśmy się, że w ryskiej odsłonie mistrzostw Europy w rallycrossie będzie startować dwóch polskich kierowców, czyli Dariusz Topolewski i Marcin Gagacki, nie mieliśmy wyboru. Stwierdziliśmy, że musimy pojechać, by kibicować im w tej imprezie.

Zapakowaliśmy się w sześciu do campera Ford Transit i ruszyliśmy w ponad 700-kilometrową trasę na północny wschód Europy. Wyjechaliśmy po godzinie 22.00 z siedziby SolidGarage, a już około 9:00 rano byliśmy na campingu blisko centrum Rygi. Następnego dnia, wypoczęci z samego rana ruszyliśmy całą ekipą na tor rajdowy Biķernieku trase.

Impreza okazała się hitem. Co do poziomu sportowego, cóż, nie trzeba dodawać, że mieliśmy do czynienia z najlepszymi kierowcami tej dyscypliny w Europie i na Świecie. Nawet przez chwilę nie mogliśmy się nudzić. Zresztą siedzieliśmy na trybunach wśród kilku tysięcy entuzjastów sportów motorowych z całego kontynentu, którzy stworzyli naprawdę fajną atmosferę.

Organizator też stanął na wysokości zadania. Mimo obostrzeń covidowych mogliśmy się czuć zupełnie swobodnie i na trybunach, i w strefie zawodników, gdzie w spokoju przyglądaliśmy się pracy mechaników, która interesowała nas na równi z konkursem.

Jedyny zawód to słabe wyniki kierowców z Polski. Najpierw dyskwalifikacja Gagackiego, potem pech Topolewskiego, który nie ukończył jazdy, bo ogień zajął jego samochód. No cóż, w tym sporcie takie przypadki zdarzają się nierzadko.

Humor poprawiła nam wycieczka po średniowiecznych uliczkach hanzeatyckiej Rygi. Miasto zrobiło na nas swojskie wrażenie. Nieco przypominało nam Gdańsk. Skorzystaliśmy też z okazji zobaczenia północnej części bałtyckiego wybrzeża. Zresztą zobacz wszystko to na filmie.

SLIDER

Nasze Atuty

Poznaj atuty naszej oferty. Zadbaliśmy o nie, aby ułatwić Ci skorzystanie z naszych usług. Chcemy, żebyś czuł zadowolenie nie tylko z jakości serwisu i napraw Twojego Forda, ale także wysokiego poziomu obsługi, o który dbamy w relacjach z naszymi Klientami.

czytaj

Naszą ofertę kierujemy do Klientów indywidualnych oraz administratorów flot firmowych. Poniżej znajdziesz wykaz wszystkich usług serwisowych SolidGarage dla samochodów osobowych i dostawczych marki Ford.

czytaj

O nas

Dowiedz się, jak powstał nasz warsztat obsługi serwisowo-naprawczej, dlaczego specjalizujemy się w naprawie samochodów jednej marki Ford i jakie mamy ku temu kwalifikacje.

czytaj

powrót do góry