Sobota na torze w Słomczynie

Ostatnio niemal każdą sobotę spędzamy na jazdach naszą sportową Fiestą. Nie ma lepszego relaksu po tygodniu pracy od spotkania się w gronie automaniaków i zażycia dawki adrenaliny za kółkiem. Chętnie odwiedzamy tor pod Radomiem, Łodzią, czy – tak jak ostatnio – w Słomczynie. Choć nie rywalizujemy jeszcze o podium, to kręcimy coraz lepsze czasy. Zobacz krótką relację z naszego wypadu. Obejrzyj zdjęcia oraz film z okrążenia po torze.

Tym razem uczestniczyliśmy w ostatniej rundzie Pucharu Toru Słomczyn, czyli cyklu popularnych imprez dla kierowców amatorów. Finalnie w wynikach plasowaliśmy się mniej więcej w połowie stawki. Głównie z tego powodu, że nasz firmowy Ford wyposażony jest w standardową jednostkę napędową o nominalnej mocy. Dotychczas nie poddawaliśmy jej żadnym modyfikacjom, by ją zwiększyć. Dlatego cieszy nas również taki wynik. Świadczy o tym, że brak koni mechanicznych w znacznym stopniu rekompensujemy techniką jazdy, doborem odpowiedniego ogumienia do warunków nawierzchni, i setupem zawieszenia.

Obecnie każde okrążenie toru, nawet bliskie optimum, bez odskakiwania na prostych, nie jest w stanie zapewnić nam wyższych pozycji. W przyszłości na pewno popracujemy nad zwiększeniem moc silnika naszej Fiesty i powalczymy o podium. Z drugiej strony, przy wspomnianym ograniczeniu również możemy skupić się na technice jazdy. Wychodzimy z założenia, że na tego typu modyfikację mamy zawsze czas. Tym bardziej, że możemy wykonać ją we własnym zakresie.

Sporty motorowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W związku z tym zgłasza się do nas coraz więcej Klientów, którzy chcą dostosować swoje auta do do jazdy po torze. Jako fanów motoryzacji bardzo nas to cieszy, ponieważ doskonalenie umiejętności jazdy samochodem przyczynia się do podnoszenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niebawem w naszym oficjalnym serwisie internetowym opublikujemy przykłady realizacji tego typu zleceń.

Tymczasem obejrzyj kilka zdjęć i zobacz krótki film z naszego przejazdu po torze

W oczekiwaniu na kolejne okrążenie.

Zmiana ogumienia na twardsze po wzroście temperatury nawierzchni toru.

Zjazd do boksu po okrążeniu.

Odczyt czasu okrążenia.

Pamiątkowe zdjęcie ekipy SolidGarage.

SLIDER

Nasze Atuty

Poznaj atuty naszej oferty. Zadbaliśmy o nie, aby ułatwić Ci skorzystanie z naszych usług. Chcemy, żebyś czuł zadowolenie nie tylko z jakości serwisu i napraw Twojego Forda, ale także wysokiego poziomu obsługi, o który dbamy w relacjach z naszymi Klientami.

Naszą ofertę kierujemy do Klientów indywidualnych oraz administratorów flot firmowych. Poniżej znajdziesz wykaz wszystkich usług serwisowych SolidGarage dla samochodów osobowych i dostawczych marki Ford.

O nas

Dowiedz się, jak powstał nasz warsztat obsługi serwisowo-naprawczej, dlaczego specjalizujemy się w naprawie samochodów jednej marki Ford i jakie mamy ku temu kwalifikacje.

powrót do góry