Wymieniamy podwójne napędy rozrządu w silnikach 1.8 TDCI

Nadszedł czas na wymianę rozrządu w Twoim Fordzie z silnikiem 1.8 TDCI? Chętnie wykonamy to zadanie i udzielimy Ci gwarancji naprawczej na naszą usługę. Twój nowy rozrząd będzie działać bezawaryjnie przecz cały okres eksploatacji, przewidziany dla niego przez producenta.

Wymieniliśmy wiele silników 1.8 TDCI w Fordach naszych Klientów z powodu nieprawidłowej wymiany podwójnego napędu rozrządu. Najczęstszym błędem popełnianym w jej trakcie jest wymiana wyłącznie górnego napędu zamiast obu jednocześnie.

Dlaczego rozrząd należy wymienić po okresie przewidzianym przez producenta?

Jest to planowa czynność serwisowa, więc należy ją przeprowadzać ściśle z zaleceniami producenta. Awaria napędu rozrządu, np.:

  • pęknięcie paska;
  • zerwanie zębów paska rozrządu;
  • pęknięcie napinacza paska;

spowodują poważne uszkodzenie silnika, tj. pogięcie zaworów lub pęknięcia tłoków. W obu przypadkach jedynym wyjściem jest wówczas wymiana całej jednostki napędowej.

Po jakim okresie należy wymienić rozrząd w silniku 1.8 TDCI?

Producent tej jednostki napędowej zaleca wymianę po 200 tyś km przebiegu lub po 10 latach. Jednak zgodnie z naszym doświadczeniem, najlepiej jest to ocenić po sposobie eksploatacji danego egzemplarza auta. Taką wymianę sugerujemy zwykle po około 160 tyś km przebiegu lub 8 latach.

Elementy podwójnego napędu rozrządu w silniku 1.8 TDCI, które wymieniamy

Lista części oryginalnych i zamienników:

  • pasek rozrządu - góra silnika + napinacz (zamiennik firmy INA);
  • pasek rozrządu - dół silnika (tzw. kaseta rozrządu) oryginał Ford + napinacz firmy Dayco;
  • uszczelka pompy oleju oryginał Ford + uszczelka pokrywy zaworów firmy Elring;
  • uszczelniacze / simmeringi: wału korbowego przód, pompy wysokiego ciśnienia (Erling);
  • śruba koła pasowego (oryginał Ford).

Elementy, które weryfikujemy i wymieniamy opcjonalnie:

  • pasek klinowy (wielorowkowy), rolka/rolki napinacza i zwrotna, uszczelniacz wałka rozrządu;
  • pompa płynu chłodzącego.

Ile trwa wymiana rozrządu silnika 1.8 TDCI w SolidGarage?

Sama wymiana trwa u nas od 6 do 8 roboczogodzin (1 dzień roboczy). Do tego należy doliczyć jeszcze 12 godzin na wyschnięcie materiałów uszczelniających, których używamy podczas serwisu podzespołu. Zatem Twojego Forda z nowym rozrządem będziesz mógł odebrać już w godzinach porannych następnego dnia.

Oferujemy też wymianę napędów rozrządu 1.8 TDCI na innych częściach, np. oryginalnych. W celu wyceny takiej opcji, skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz do nas e-mail.

SLIDER

Nasze Atuty

Poznaj atuty naszej oferty. Zadbaliśmy o nie, aby ułatwić Ci skorzystanie z naszych usług. Chcemy, żebyś czuł zadowolenie nie tylko z jakości serwisu i napraw Twojego Forda, ale także wysokiego poziomu obsługi, o który dbamy w relacjach z naszymi Klientami.

czytaj

Naszą ofertę kierujemy do Klientów indywidualnych oraz administratorów flot firmowych. Poniżej znajdziesz wykaz wszystkich usług serwisowych SolidGarage dla samochodów osobowych i dostawczych marki Ford.

czytaj

O nas

Dowiedz się, jak powstał nasz warsztat obsługi serwisowo-naprawczej, dlaczego specjalizujemy się w naprawie samochodów jednej marki Ford i jakie mamy ku temu kwalifikacje.

czytaj

powrót do góry