Wymieniamy rozrządy w Fordach z silnikami benzynowymi i diesla

Wymiana rozrządu jest planową czynnością obsługową. Musi być wykonywana zgodnie z zaleceniami producenta. Na jej częstość wpływ ma także sposób i intensywność eksploatacji samochodu.

Rozrząd zawsze wymieniamy po określonym przebiegu. W przeciwnym razie, może dojść do awarii wymagającej skomplikowanej i kosztownej naprawy. Dla samochodów marki Ford, producent przewiduje wymianę po przejechaniu 200 tys km.

W wymianie rozrządu należy jednak uwzględnić też sposób eksploatacji danego egzemplarza samochodu. Zgodnie z naszym doświadczeniem, taką wymianę wykonujemy zwykle po przejechaniu 120-160 tys. km.

Usługa wymiany rozrządu w naszym serwisie obejmuje następujące elementy:

  • pasek i napinacz;
  • rolka lub rolki;
  • pompa wody, jeśli występuje w napędzie rozrządu;
  • 2 paski rozrządu w przypadku silnika 1,8 TDCI.

W czasie wymiany rozrządu używamy części oryginalnych lub zamienników, których trwałość potwierdziliśmy w setkach montaży, w różnych modelach Fordów.

Wymiana rozrządu jest czynnością, w której nie ma miejsca na błędy

Do jej wykonania potrzebne są dane producenta na temat nastawów, momentów dokręcenia śrub i nakrętek, a także odpowiednich dla danego silnika zestawów blokad rozrządu. Stąd standardowy czas realizacji tej usługi w naszym to 6-8 roboczogodzin.

SLIDER

Nasze Atuty

Poznaj atuty naszej oferty. Zadbaliśmy o nie, aby ułatwić Ci skorzystanie z naszych usług. Chcemy, żebyś czuł zadowolenie nie tylko z jakości serwisu i napraw Twojego Forda, ale także wysokiego poziomu obsługi, o który dbamy w relacjach z naszymi Klientami.

czytaj

Naszą ofertę kierujemy do Klientów indywidualnych oraz administratorów flot firmowych. Poniżej znajdziesz wykaz wszystkich usług serwisowych SolidGarage dla samochodów osobowych i dostawczych marki Ford.

czytaj

O nas

Dowiedz się, jak powstał nasz warsztat obsługi serwisowo-naprawczej, dlaczego specjalizujemy się w naprawie samochodów jednej marki Ford i jakie mamy ku temu kwalifikacje.

czytaj

powrót do góry